pas ciążowy

Podtrzymujący pas ciążowy – czy jego zakup ma sens?

Do poprawienia jakości życia przyszłej mamy świetnie sprawdzają się pasy ciążowe, które doskonale sprawdzają się do odciążenia kręgosłupa. W trzecim trymestrze są niecenionym narzędziem, kiedy to ciało musi zmagać się z dodatkowymi kilogramami.

Noszenie takiego pasa pomaga przybrać kobiecie w ciąży prawidłową postawę, niwelując tym samym nieprzyjemne dolegliwości w postaci bólu pleców.

Jak wybrać pasy dla ciężarnych podtrzymujące brzuch?

Podtrzymujący pas ciążowy to wspaniała opcja dla kobiet, które potrzebują czegoś, co odciąży ich kręgosłup. Mniej dolegliwość bólowych przekłada się z kolei na lepszy nastrój. Na rynku dostępnych jest wiele pasów ciążowych, dzięki czemu każda przyszła mama znajdzie dla siebie odpowiedni model, zgodnie ze sowimi potrzebami i preferencjami.

Po taki pas warto sięgać w trzecim trymestrze, jeśli kobieta boryka się z bólem pleców. Jest to wspaniała opcja dla pań z dużym brzuchem ciążowym.

W przypadku ciąży bliźniaczej pas podtrzymujący nie tylko odciąża plecy, ale dodatkowo ścięgna i miednicę. Za pomocą pasa ciążowego (np. takiego) możliwe jest zmienieni kształtu brzucha, przez co staje się bardziej regularny. Można wręcz powiedzieć, że taki pas jest czymś rodzaju bielizny korygującej w wersji dla kobiet ciężarnych. Przy jego wyborze warto mieć na uwadze to, aby był dobrej jakości. Powinien być wykonany z materiałów elastycznych, bezszwowy. Nie może zbyt mocno ściskać brzucha.

Dobrym wyborem będzie model z regulowanym zapięciem, dzięki czemu będzie można dopasować go do zmieniającego się kształtu brzucha.