biustonosz dla amazonek czarny

Biustonosze dla amazonek- kilka faktów, które warto znać

Dla wielu kobiet wygląd zewnętrzny stanowi istotny element ich codzienności. Niekoniecznie musi to oznaczać coś złego. Każda z pań, chce po prostu poczuć się doceniona. Często osiągnąć taki efekt można właśnie poprzez gustowny i specjalnie dobrany ubiór. Nie będzie więc żadną tajemnicą, że odpowiedni dopasowany stanik również może dodać pewną dozę kobiecości i podnieść samoocenę niektórych z pań. Ale co z osobami, które z przyczyn losowych zmuszone zostały do przejścia operacji mastektomii?

Dlaczego dobrze dobrany biustonosz jest dla kobiety ta istotny?

Życie kobiety nie jest łatwe. Zaczynając na obowiązkach, jakie spoczywają na jej barkach, a kończąc na ubiorze, który w różnych okolicznościach musi odznaczać się adekwatnymi cechami. Codziennością dla pań jest chociażby noszenie stanika, który powinien być nie tylko elementem podkreślającym kobiece kształty, ale równie ważne jest, aby był wygodny dla właścicielki. W końcu nosi się go zazwyczaj parę godzin dziennie, dlatego właśnie oba te elementy muszą być spełnione- komfort i efekt wizualny. Dzięki temu kobieta poczuje się dobrze we własnym ciele, a to przecież jest najważniejsze.

Kto kryje się pod mianem amazonki?

Kim właściwie są amazonki, dla których to powstał specjalny rodzaj bielizny? Są to kobiety, które musiały z różnych przyczyn (najczęściej z powodów nowotworowych) przejść zabieg mastektomii czyli usunięcia jednej lub obu piersi. Jest to sytuacja trudna dla każdej z pań i często wiąże się z różnego rodzaju kryzysami emocjonalnymi. Dlatego właśnie, aby pomóc im odnaleźć się w tej niełatwej sytuacji, producenci odzieży coraz częściej wypuszczają na rynek specjalne biustonosze dla amazonek (sprawdź tutaj), które spełniają odpowiednie kryteria i pomagają kobietom ponownie poczuć się pięknie we własnych ciałach.  

biustonosze dla amazonek

Biustonosze dla amazonek- komfort to podstawa

Istnieje grupa odzieży, która nazywana jest pooperacyjną. Zaleca się ją osobom, które na stałe lub tylko przez jakiś czas, mogą być szczególnie wrażliwe na standardowe szycie lub krój odzieży przeznaczonej do użytku codziennego. Nie inaczej jest w przypadku kobiet po operacji naruszającej w jakikolwiek sposób okolice biustu bądź klatki piersiowej. Miejsca te są wtedy szczególnie wrażliwe i obolałe. Z tego powodu konieczny jest dobór takiej bielizny, która nie podrażniałaby skóry czy szwów.

Z jakiego materiału wykonane są specjalne staniki?

Ważne jest, aby materiał, z którego wyprodukowany będzie biustonosz dla amazonek był przyjemny w dotyku i delikatnie przylegał do skóry, nie narażając jej na dodatkowy dyskomfort. Wszystkie elementy składające się na niego powinny być miękkie i pozbawione twardszych elementów. Właśnie z tego powodu często takie staniki pozbawione są fiszbin, choć nie jest to regułą.

Budowa biustonoszy dla amazonek- czym różni się od zwykłego?

Ten rodzaj bielizny, co zrozumiałe, musi się wyróżniać pewnymi elementami od standardowego biustonosza. Co sprawia, że jest on wyjątkowy? Są to m.in. te elementy:

  • bardziej zabudowany model stanika,
  • miseczki typu full cup oraz szersze ramiączka,
  • szerszy pas pod biustem,
  • delikatny materiał, często pozbawiony fiszbin.

To właśnie te elementy sprawiają, że biustonosze dla amazonek sprawiają, iż kobiety po operacji mogą nosić je bez obaw o dyskomfort i w pełni korzystać z życia.