Biustonosz dla karmiących – na co zwrócić uwagę?

Alles biustonosze do karmienia

Tak samo, jak w przypadku każdego innego produktu przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić, czy ten charakteryzuje się określonymi cechami. Czym powinny charakteryzować się biustonosze dla karmiących? Na co zwrócić uwagę, aby nie żałować?

Biustonosz musi być sztywny

Biustonosz, który nie jest w stanie utrzymać pierwotnego kształtu piersi jest najgorszym możliwym wyborem. Z tego względu należy zwracać baczną uwagę na materiał wykonania. Chociaż popularna bawełna ma ogromną ilość zastosowań to kupno biustonosza dla karmiących mam wykonanego jedynie z tego materiału nie jest dobrym pomysłem.

Niestety naturalna bawełna odznacza się tendencjami do rozciągania. Oznacza to, że dobry biustonosz powinien składać się lub mieć domieszkę włókien syntetycznych. Odznaczają się tym produkty producenta Alles biustonosze do karmienia powinny również:

– zapewniać odpowiednią przepuszczalność powietrza,
– zapewniać odpowiednią przepuszczalność wilgoci,
– być delikatne dla skóry i nie wywoływać alergii, podrażnień.

To tylko część cech, którymi powinny odznaczać się biustonosze dla karmiących.

Biustonosz musi być praktyczny

Każdy biustonosz musi być praktyczny w użyciu. Jeżeli pragniemy z jego pomocą karmić dziecko musi on charakteryzować się zdejmowanymi miseczkami. Ważne, aby móc to robić w sposób komfortowy za pomocą jednej dłoni.

Równocześnie tego rodzaju staniki muszą być odpowiedniego dopasowane do ciała. Jeżeli biustonosz nie posiada możliwości łatwego regulowania obwodu oraz łatwego regulowania ramiączek należy zrezygnować z tego rodzaju zakupu.