Bielizna, którą młoda mama musi zabrać już do szpitala

Nie każda kobieta przygotowująca się do porodu w szpitalu wie, że musi zabrać ze sobą odpowiednią bieliznę. Ta tradycyjna raczej się nie przyda, więc najlepiej jest wyposażyć się jeszcze przed porodem we wszystko, co może się przydać.

Biustonosz do karmienia


Koniecznie trzeba mieć usztywniany biustonosz dla karmiących. W znacznym stopniu ułatwia on przystawianie maluszka do piersi. Dodatkowo jest dyskretny i wygodny. Odciąża kręgosłup i pomaga przyjmować prawidłową postawę ciała. Biustonosz do karmienia usztywniany można włożyć pod specjalną koszulę do karmienia. Można wtedy karmić malucha bez konieczności rozbierania się. To bardzo ważne zwłaszcza dla młodych mam, które nie mają jeszcze doświadczenia i wprawy w karmieniu.

Majtki z siateczki


Po porodzie nie należy zakładać tradycyjnych majtek. Potrzebna jest bielizna z siateczki lub fizeliny. Jej zadaniem jest przepuszczanie powietrza, co przyspiesza gojenie się. Ważne jest też, by pamiętać, że majtki te są przeważnie jednorazowe. Poza szpitalem do niczego więcej się już nie przydadzą. Sytuacja ma się zupełnie inaczej w przypadku usztywnianych biustonoszy dla karmiących. Taki stanik jest niezbędny przez cały okres karmienia piersią. Warto pamiętać, że oznacza to, że będzie w użyciu przynajmniej pół roku. Jest też spora szansa, że będzie używany duże dłużej. Coraz więcej matek decyduje się na karmienie piersią nawet przez kilka lat. Dwulatek ssący pierś nikogo już nie dziwi, więc wybór dobrego i wysokiej jakości biustonosza jest szczególnie ważny.