Usztywniany biustonosz, a wygoda?

Na rynku znajdziemy najróżniejsze kroje biustonoszy – począwszy od popularnych bardotek, poprzez biustonosze półusztywniane, a skończywszy na takim kroju jak chociażby peek-a-boo. Rzadko kiedy wybieramy dany krój biustonosza nie uwzględniając przy tym wygody jego noszenia Czy usztywniany biustonosz, tj. biustonosz wyposażony w fiszbiny, musi być zawsze niewygodny?

Fiszbiny wykonywane są głównie z metalu

Zanim przejdziemy do dalszych rozważań na temat biustonoszy usztywnianych, warto uświadomić sobie, że niemal wszyscy producenci biustonoszy usztywnianych stosują w nich metalowe fiszbiny – jest to nie tylko najtańszy w produkcji, ale również jedne z najskuteczniejszych sposobów na usztywnienie biustonosza. Należy pamiętać jednak, że ma swoje wady – to piersi muszą dopasować się do kształtu danego biustonosza, jak i metalowe fiszbiny przy częstym użytkowaniu danego stanika mogą powodować przetarcia delikatnego materiału – zwłaszcza koronkowego.

Nowa generacja fiszbinów

Na rynku pojawił się całkiem niedawno  Triumph Amourette 300 WHP – biustonosz, w którym zastosowano fiszbiny nieposiadające żadnego metalu. Czy taka będzie przyszłość usztywnianych biustonoszy? Pozostaje nam tylko czekać i przyglądać się modowym trendom.