figi majtki damskie beżowe

Majtki damskie – dlaczego należy zmieniać je codziennie

Jak wynika ze statystyk, 99% kobiet zmienia bieliznę codziennie. Robimy to już, niemalże, odruchowo – czy zastanawiałaś się kiedyś dlaczego? Co stałoby się, jeśli nie zmieniałabyś jej każdego dnia? Jakie funkcje pełni bielizna dla naszego ciała?

Skutki noszenia brudnej bielizny

Konsekwencje zakładania tych samych majtek przez kilka dni mogą być bardzo poważne. Bielizna, która nie jest wystarczająco często wymieniana, staje się siedliskiem bakterii, grzybów i drożdży. Mogą one doprowadzić do zakażeń, podrażnień, swędzenia, a nawet chorób układu moczowego. Dodatkowo, brudne majtki są źródłem nieprzyjemnego zapachu,

Funkcje bielizny kobiecej

Do podstawowych funkcji, pełnionych przez majtki damskie należy zachowanie higieny. Ich codzienna wymiana jest tak samo ważna jak prysznic czy też umycie zębów. Jak wynika z biologicznej konstrukcji kobiety, okolice intymne są narażone na działanie różnego rodzaju drobnoustrojów. Z drugiej strony, kobiece ciało wytwarza wydzieliny, które gromadzą się w niewielkiej ilości na majtkach czyniąc je brudnymi już po jednym dniu użytkowania. Jak wskazują ginekolodzy, zakładanie popularnych wkładek higienicznych nie jest, w tym przypadku, dobrym rozwiązaniem. Wkładki takie, nie przepuszczają powietrza, składają się z nienaturalnych dla ciała materiałów, mogą wywoływać podrażnienia i, w ostateczności, nadmierną produkcję wydzielin. Najlepszym rozwiązaniem, jeżeli ma się na względzie higienę, jest częsta zmiana majtek. Noszenie czystej bielizny skutecznie zapobiega podrażnieniom i namnażaniu się chorobotwórczych organizmów.

Higieniczne majtki – czyli jakie?

Duże znaczenie ma krój majtek. Niestety, część z nich może mieć negatywny wpływ na zdrowie intymne kobiety. Dzieje się tak w przypadku stringów. Najlepiej sprawdzają się klasyczne kroje, typu damskie figi. Figi damskie pozwalają na ochronę intymnych części ciała oraz zapobiegają przedostawaniu się do pochwy zanieczyszczeń z innych obszarów. Ostatnią, ważną sprawą, jest materiał z jakiego zrobione są majtki. Tutaj eksperci są zgodni – najlepszym rozwiązaniem będzie bawełna posiadająca wyjątkowe, higieniczne walory.