Krój biustonosza – jak wybrać najlepszy

Kobiety nie wyobrażają sobie codziennego życia bez elementu stroju takiego jak biustonosz. Pełni on w garderobie kobiecej bardzo ważną rolę, jednak musi być właściwie dobrany, aby nie sprawiał problemów. 

Jaki materiał na biustonosz

Zadając sobie pytanie jak wybrać biustonosz z pewnością należy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, do jakich strojów będzie zakładany. Od tego zależy nie tylko jego krój, ale często również materiał, z jakiego jest on wykonany. Na co dzień większość pań preferuje takie biustonosze wykonane z oddychających materiałów: https://intimiti.pl/biustonosze, takich jak na przykład bawełna. Na większe okazje kobiety wybierają biustonosze z materiałów takich jak satyna czy koronka, które znacznie lepiej się prezentują i często lepiej dopasowują do materiałów ubrań, pod którymi będą ukryte. Jednak poza materiałem, z jakiego wykonany jest biustonosz bardzo istotne jest wybranie ich odpowiednio pod kątem ich kroju. Tutaj również duże znaczenie ma strój, a ściślej mówiąc szczegóły takie jak na przykład dekolt. 

Różne kroje staników

Jeśli chodzi o biustonosze na co dzień, zazwyczaj wybierane są modele tak zwane full cup, czyli z pełną miseczką obejmującą biust. Doskonale zbierają i podtrzymują piersi, zapewniając wygodę ich noszenia. Ten typ biustonosza często jest usztywniany. Istnieją także podobne do nich modele, zwane z angielskiego plunge, które mają większe wycięcie i tym samym doskonale sprawdzają się do bluzek z dekoltem. Dość popularnym modelem jest także balkonetka, charakteryzująca się nieco niższymi miseczkami w górnej części oraz nieco szerzej rozstawionymi ramiączkami. Jeśli kobieta potrzebuje stanika których dobrze prezentuje się bez ramiączek, z powodzeniem może wybrać model zwany bardotką. Zazwyczaj posiadają one odpinane ramiączka, a krój stanika doskonale podtrzymuje biust również bez nich.  Bardotki są idealnym rozwiązaniem do kreacji bez ramiączek. Oczywiście na rynku jest bardzo wiele modeli, na przykład z odkrytymi plecami czy wydłużanym dołem, dzięki czemu nieco wyszczuplają sylwetkę.