karmiąca kobieta

Bielizna na czas karmienia piersią

Rozmiar biustu u kobiety zmienia się w ciągu całego życia. Piersi zaczynają rosnąć w okresie dojrzewania, u nastolatki. Zazwyczaj w okresie ciąży biust powiększa się i pozostaje większych rozmiarów przez cały okres połogu, a także karmienia piersią. Nie wszystkie kobiety potrafią zaakceptować takie zmiany. Warto jednak postarać się, ponieważ jest to niesamowity okres w życiu kobiety, która właśnie wydała na świat nowe życie.

Wymiana garderoby?

Nie każda kobieta musi wymienić całą garderobę w okresie ciąży. Panie, które preferują krój oversize, bardzo często do ostatnich miesięcy ciąży mogą chodzić w swoich starych ubraniach. Nie ma w tym nic złego. Jeśli chodzi jednak o bieliznę, zdecydowanie warto kupić nowe biustonosze na czas karmienia piersią. W tym okresie nie sprawdzą się stare modele, nieprzystosowane do tego, aby w każdej chwili przystawić malucha do piersi.

Fiszbiny przeszkadzają

Biustonosze bez fiszbin do karmienia (zobacz te modele) to najlepszy wybór. Fiszbiny mogą niepotrzebnie uciskać ciało i po prostu przeszkadzają. O ile nie czuje się tego będąc przed ciążą, o tyle już w czasie karmienia jest to wyraźnie odczuwalne i powoduje dyskomfort. Nie warto oszczędzać na biustonoszach na okres połogu i karmienia piersią. Jeżeli kobieta postanowi kupić droższe modele, może dłużej się nimi cieszyć, a nawet później je odsprzedać.

Często sprawdza się teza, że bielizna droższa to bielizna lepszej jakości, bardziej wytrzymała, komfortowa dla kobiet. Nie warto oszczędzać i irytować się w okresie karmienia, ponieważ dziecko czuje negatywne emocje matki. Inwestycja w dobrej jakości bieliznę to inwestycja w lepszy komfort swojego życia.